ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ - FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Κορυφαίοι συγγραφείς
WIZARD
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
BOYO
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
Jim
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
Komparsos
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
christoi
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
Eleftheria
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
mousakas
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
Admin
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
Odysseas
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 
MikeLo
ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_lcapΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Voting_barΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Vote_rcap 

SHOUTBOX


ΑΝΕΚΔΟΤΑ

+5
Komparsos
BOYO
mousakas
Jim
Odysseas
9 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Σαβ Ιουν 19, 2010 7:14 pm

Ο παπαγάλος στον παπά

Μια μέρα μια κυρία μπαίνει σε ένα ταξί με τον παπαγάλο της στον ώμο, θέλοντας να πάει σε ένα γάμο.
Λέει την διεύθυνση στον οδηγό και τον παρακαλεί να μην βρίζει γιατί ο παπαγάλος της επαναλάμβανε τις βρισιές που άκουγε. Συμφωνεί ο ταξιτζής, αλλά δεν μπορούσε να κρατηθεί.

Έτσι λοιπόν σε ένα φανάρι σταματά πίσω από ένα φορτηγό που είχε να περάσει από ΚΤΕΟ , όπως εξάλλου συνηθίζεται από τον καιρό του Νώε.

Εκνευρισμένος ο ταξιτζής ανοίγει το παράθυρο και φωνάζει:
-Σιγά ρε μαλακα, μας ντουμάνιασες εδώ πίσω.
Το ακούει ο παπαγάλος αλλά παραμένει ψύχραιμος. Παρακάτω, στο επόμενο φανάρι σταματά δίπλα από μια Mercentes την ώρα που ο οδηγός της διάβαζε εφημερίδα. Ανοίγει πάλι το παράθυρο ο ταξιτζής και τον ρωτά:
-Τσόντα, τσόντα; Να δω και γω;

Το ακούει και αυτό ο παπαγάλος αλλά δεν αντιδρά. Σε λίγη ώρα βγαίνουν από την πόλη, και ο δρόμος είναι μπλοκαρισμένος από το πτώμα μιας αγελάδας. Κατεβαίνει λοιπόν ο ταξιτζής και αρχίζει να φωνάζει:

-Γρήγορα, φέρτε μια ντουζίνα Αλβανούς να τη σηκώσουν την πουτάνα για να συνεχίσουμε.
Και τώρα τίποτα ο παπαγάλος. Κύριος.
Φτάνουν τελικά στο γάμο, μπαίνουν μέσα στην εκκλησία και αρχίζει το μυστήριο. Εμφανίζεται ο παπάς και αρχίζει να θυμιατίζει. Το μυρίζει ο παπαγάλος και του φωνάζει:
-Σιγά ρε μαλάκα, μας ντουμάνιασες εδώ πίσω.
Το ακούει ο παπάς και παραλίγο να τον χάσουνε. Μετά, διαβάζει ένα απόκομμα από το Ευαγγέλιο, και τότε φωνάζει ο παπαγάλος:
-Τσόντα, τσόντα; Να δω και γω;
Το ακούει ο παπάς και λιποθυμάει, το βλέπει ο παπαγάλος και φωνάζει:
-Γρήγορα, φέρτε μια ντουζίνα Αλβανούς να τη σηκώσουν την πουτάνα για να συνεχίσουμε.
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Κυρ Νοε 14, 2010 6:24 pm

Η γιαγιά του Τοτού του δίνει λεφτά...
Ανέκδοτα με τον Τοτό
Η γιαγιά του Τοτού του δίνει λεφτά για τα γενέθλια του! Ο Τοτός τα πέρνει και φεύγει αλλά τον σταματάει η μητερα του:
- Τοτέ κάτι ξέχασες να πεις στην γιαγιά σου!
- Τι;
- Τι λέω εγώ στον πατέρα σου κάθε φορά που μου δίνει λεφτά;
- Αααααααααα, λεει ο Τοτος, και απανταει στην γιαγια: μόνο αυτά έχεις;
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Κυρ Νοε 14, 2010 6:27 pm

Ο Τοτός και η πατάτα...

Μία φορά η δασκάλα του Τοτού ζήτησε από τους μαθητές να γράψουν μία εργασία για το πώς γίνονται τα παιδιά. Ο Τοτός μόλις πήγε στο σπίτι του επειδή δεν ήξερε πως γίνονται ρώτησε την μητέρα του.
Η μάνα του επειδή ντρεπόταν, του είπε ότι έτσι όπως πέρνεις την πατάτα και την ανοίγεις έτσι γίνονται και τα παιδιά.
Ο Τοτός πήρε μία πατάτα για να τη δείξει στην κυρία.
Την επόμενη μέρα στο σχολείο η κυρία ρώτησε τον Τοτό.
-Τοτέ παιδί μου για πες μας πως γίνονται τα παιδιά;
-Μισό λεπτό κυρία να σας δείξω.
-Οχι, όχι λέει η δασκάλα μην μας δείξεις!
Τότε απαντά ο Τοτός.
-Ααα κυρία, να την τρώτε σας αρέσει, να την βλέπετε δεν σας αρέσει...

====================

Το άδειο σπίτι!

Ανέκδοτα με τον Τοτό
Ο Τοτός λεει στην Αννούλα:
-Αύριο μετά το σχολείο έλα στο σπίτι μου, δεν θα είναι κανείς.
- Εντάξει! απαντά εκείνη.
Την επόμενη μέρα η Αννούλα πάει στο σπίτι του Τοτού και πράγματι δεν ήταν κανείς...!
=============
Ο Τοτός με τον πατέρα του κάθονται...

Ο Τοτός με τον πατέρα του κάθονται στο σαλόνι. Λέει ο μπαμπάς στον Τοτό:
- Πήγαινε στο υπνοδωμάτιο και φέρε μου τις παντόφλες μου.
Στο υπνοδωμάιτο κάθονται η αδερφή του Τοτού και μια φίλη της. Μπαίνοντας μέσα λέει ο Τοτός
- Ο μπαμπάς μου είπε να σας δείρω και τις δύο!
Η αδερφή του:
- Φύγε από δω ρε κωλόπαιδο!
- Δε με πιστεύεις; Άκου (και φωνάζει στον πατέρα τουSmile Πατέρααα! Την μίαααα;
- Και τις δύο ρε βλάκα!

WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Κυρ Νοε 14, 2010 6:33 pm

Ο νέος δάσκαλος αγγλικών του τοτού...

Στο σχολείο του Τοτού έρχετε ένας νέος δάσκαλος Aγγλικών
Δάσκαλος: what's your name ?
- Jim sir.
Δάσκαλος: Oh what a wonderful name like Jim Morison
Δάσκαλος: What's your name?
- My name is John
Δάσκαλος: What a wonderful name like John Travolta.
Αυτό συνεχίστηκε μέχρι που έφτασε στον Τοτό.
Δάσκαλος: What's your name, son?
Τοτός: My name is Totos
Δάσκαλος: I don't like this name!!
Τοτός: Εσάς κύριε πως σας λένε;
Δάσκαλος: Tom.
Τοτός: Oh what a wonderful name! Like tom ou..ni της μάνας σου!
===============

Σε ένα σχολείο με πλουσιόπαιδα...

Σε ένα σχολείο με πλουσιόπαιδα βάζει η δασκάλα άσκηση για τη χρήση του επιρρήματος "προφανώς" στις προτάσεις.
Ξεκινάει η Ζέτα, κόρη βιομήχανου:
- Προχθές στη δεξίωση, δοκίμασα τα ορεκτικά και ήταν πολύ αλμυρά. Προφανώς το χαβιάρι δεν ήταν καλής ποιότητας.
- Μπράβο Ζέτα, λέει η δασκάλα και δίνει το λόγο στον Αρθούρο.

- Το Σάββατο κατεβήκαμε στο γκαράζ και είδα μόνο τη Bugatti και τη Bentley. Προφανώς ο μπαμπάς είχε πάει βόλτα με τη Rolls Royce.

Σειρά της Έλενας:
- Το καλοκαίρι πήγαμε κρουαζιέρα με τη μεγάλη μας θαλαμηγό. Προφανώς το μικρότερο σκάφος έμεινε στην ιδιωτική μαρίνα μας.

-Μπράβο Ελενίτσα, λέει η δασκάλα και αναγκαστικά δίνει το λόγο και στον Τοτό:

- Το καλοκαίρι που ήμουν στο χωριό, είδα τη γιαγιά να αρπάζει τη Financial Times του μπαμπά από το τραπέζι και να τρέχει προς το βουνό. Προφανώς την είχε πιάσει κόψιμο.
===================
Ο Τοτός παρατηρεί τον πατέρα του...

Ο Τοτός παρατηρεί τον πατέρα του που κάνει μπάνιο. Κοιτώντας το "όργανο" του πατέρα του, του λέει:
ΤΟΤΟΣ: Μπαμπά, τι είναι αυτό?
ΜΠΑΜΠΑΣ: Εεε, αυτό παιδί μου, είναι... χμμμ... πουλί.
ΤΟΤΟΣ: Σοβαρά ρε πατέρα;
Και αυτά που πετάνε στον ουρανό τι είναι; Πouτσες;

=========================
Πατέρα, πως γεννήθηκα;

Λέει ο μικρός Τοτός στον πατέρα του:
- Πατέρα, πως γεννήθηκα;
Ο πατέρας του σκέφτεται ότι ο Τοτός είναι πολύ μικρός για να του μιλήσει ανοιχτά για αυτό το θέμα. Έτσι του απαντάει:
- Παιδί, μου σε έφερε ο πελαργός.
- Ο Κωστάκης που μένει στο διπλανό διαμέρισμα πως γεννήθηκε;
- Και αυτόν τον έφερε ο πελαργός
- Η Ελενίτσα που μένει στο ισόγειο πως γεννήθηκε;
- Και αυτήν την έφερε ο πελαργός.
- Ο Θοδωράκης που μένει στον πέμπτο όροφο πως γεννήθηκε;
- Και αυτόν τον έφερε ο πελαργός.
- Καλά ρε πατέρα, όλους ο πελαργός τους έφερε;
Κανένας δεν γaμάει σε αυτή τη πολυκατοικία;
============
Λεξούλες από π...

Δασκάλα: Παιδιά, θέλω να μου πείτε λεξούλες από "Π".
Τοτός: Κυρία, κυρία κυρία! Να πω, να πω, να πω!
Δασκάλα: (ωχ, θ' αρχίσει πάλι τα πρόστυχα). Αννούλα, πες μας καλύτερα εσύ.
Αννούλα: Π0uτσα.
===================

Ο πελαργός

Ο μπαμπάς στον Τοτό:
- Τοτέ σήμερα σου έφερε ο πελαργός ένα καινούργιο αδελφάκι...
- Καλά ρε μπαμπά έξω κυκλοφορούν ένα σωρό ωραίες γυναίκες κι εσύ πήγες να γ.... τον πελαργό;
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 10, 2010 11:42 pm

super ανέκδοτο
ΑΙΤΗΣΗ
Εγώ το Πέος, υποβάλω αίτημα μισθολογικής αύξησης, για τους παρακάτω λόγους:
01. Εργάζομαι σωματικά.
02. Εργάζομαι σε μεγάλα βάθη.
03. Πέφτω στη δουλειά με το κεφάλι.
04. Δεν έχω ελεύθερα Σαββατοκύριακα και αργίες.
05. Εργάζομαι σε υγρό περιβάλλον.
06. Δεν πληρώνομαι υπερωρίες.
07. Εργάζομαι σε σκοτεινό εργασιακό χώρο που δεν αερίζεται σχεδόν καθόλου.
08. Εργάζομαι σε υψηλές θερμοκρασίες.
09. Η εργασία μου με εκθέτει σε κινδύνους μόλυνσης από ασθένειες.

ΑΠΑΝΤΗΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Αγαπητό Πέος,
Μετά από προσεκτική επεξεργασία και έλεγχο του αιτήματος σας, η Διοίκηση κατέληξε στο συμπέρασμα να το απορρίψει, για τους εξής λόγους:
01. Δεν Εργάζεστε σε 8ωρη βάση.
02. Αποκοιμάστε μετά από σύντομο χρόνο εργασίας.
03. Δεν ακολουθείτε πάντα τις οδηγίες της Διοίκησης.
04. Δεν εργάζεστε πάντοτε εκεί που σας έχει υποδειχθεί αλλά περιφέρεστε συχνά σε άλλους χώρους.
05. Συχνά δεν αναλαμβάνετε πρωτοβουλία αλλά πρέπει να σας πιέσουν και να σας χειριστούν φιλικά, πριν αναλάβετε εργασία.
06. Αφήνετε πίσω σας το χώρο εργασίας σας πολύ βρώμικο, όταν αποχωρείτε από αυτόν.
07. Δεν τηρείτε πάντοτε τις οδηγίες ασφαλείας, π. χ. να φοράτε ενδυμασία προστασίας.
08. Βγαίνετε σε σύνταξη πολύ πριν τα 65.
09. Δεν κάνετε διπλό-βάρδιες.
10. Μερικές φορές εγκαταλείπετε το χώρο εργασίας σας που σας υποδείχτηκε, χωρίς η εργασία σας να έχει ολοκληρωθεί.
11. Σαν να μην φθάνουν όλα αυτά σας έχουμε δει να εγκαταλείπετε συχνά το χώρο εργασίας μεταφέροντας δύο σάκους που φαίνονται πολύ ύποπτοι ...
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:13 pm

Οι ανακαλύψεις του άντρα και της γυναίκας


o άνδρας ανακάλυψε τα ΧΡΩΜΑΤΑ και δημιούργησε την ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ,
Η γυναίκα ανακάλυψε την ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ & δημιούργησε το ΜΑΚΙΓΙΑΖ.

O άνδρας ανακάλυψε τις ΛΕΞΕΙΣ και δημιούργησε την ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
Η γυναίκα ανακάλυψε την ΣΥΖΗΤΗΣΗ και δημιούργησε το ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ.

O άνδρας ανακάλυψε το ΠΑΙΧΝΙΔΙ και δημιούργησε τα ΧΑΡΤΙΑ.
Η γυναίκα ανακάλυψε τα ΧΑΡΤΙΑ και δημιούργησε τα tarot.

Ο άνδρας ανακάλυψε την ΓΗ και δημιούργησε την ΤΡΟΦΗ
Η γυναίκα ανακάλυψε την ΤΡΟΦΗ και δημιούργησε την ΔΙΑΙΤΑ.

O άνδρας ανακάλυψε τα ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ και δημιούργησε την ΑΓΑΠΗ,
Η γυναίκα ανακάλυψε την ΑΓΑΠΗ και δημιούργησε τον ΓΑΜΟ.

O άνδρας ανακάλυψε την ΓΥΝΑΙΚΑ και δημιούργησε το ΣΕΞ.
Η γυναίκα ανακάλυψε το ΣΕΞ και δημιούργησε τον ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ.

O άνδρας ανακάλυψε το ΕΜΠΟΡΙΟ και δημιούργησε το ΧΡΗΜΑ,
Η γυναίκα ανακάλυψε το ΧΡΗΜΑ και τα Γ@ΜΗΣΕ ΟΛΑ!!!!!!
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:17 pm

Κοκάκια

Πάει ένας χασικλής σε ένα ζαχαροπλαστείο και ρωτάει τον ζαχαροπλάστη:
- Τι γλυκά είναι αυτά;
- Ποιά;
- Αυτά εκεί στη βιτρίνα.
- Αυτά είναι κοκάκια.
Ο χασικλής τότε αρχίζει να κλαίει:
- Τί έπαθες; τον ρωτά ο ζαχαροπλάστης.
- Κοκάκια λέγανε το συχωρεμένο τον αδελφό μου!
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:18 pm

Αποστομωτική Απάντηση
Κάποτε κάποιος μεθυσμένος προχωρούσε στο δρόμο όταν ξαφνικά μπροστά του βρέθηκε ένας παπάς και του είπε:
- Δεν ξέρεις παιδί μου ότι το πολύ κρασί είναι ο χειρότερος εχθρός του ανθρώπου;
- Εσείς δεν μας λέγατε προχθές "Αγαπάτε τους εχθρούς σας";
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:21 pm

Ο Τοτός και το τεστ γνώσεων και εξυπνάδας...


Η δασκάλα της Α' δημοτικού έχει πρόβλημα με τον Τοτό που όλο βρίζει και δε δίνει την παραμικρή σημασία στο μάθημα..

'Ποιο είναι το πρόβλημά σου;', τον ρωτάει εξαγριωμένη.

'Είμαι πολύ έξυπνος για να είμαι στην πρώτη τάξη'. Απαντά ο Τοτός με ύφος. 'Η αδερφή μου είναι στην τρίτη τάξη και είμαι πολύ εξυπνότερος από αυτήν. Πιστεύω πως πρέπει να πάω τουλάχιστον στην τρίτη κι εγώ'.

Η δασκάλα τον πάει στο διευθυντή, ο οποίος συμφωνεί να του κάνουν διάφορα tests γνώσεων κι εξυπνάδας κι αν απαντήσει σωστά, να τον βάλουν στηn Τρίτη τάξη.

'Πόσο κάνει 3x13?', ρωτά ο διευθυντής.

'Τριάντα εννέα'.

'Ποια είναι η πρωτεύουσα της Φιλανδίας?'

'Το Ελσίνκι'...

'Πότε γιορτάζουμε το έπος της Αλβανίας?'

'Την 28η Οκτωβρίου'.

Σε όλες τις ερωτήσεις του διευθυντή, ο Τοτός απαντά σωστά. Όμως, μετά αρχίζει να ρωτά η δασκάλα, η οποία τον έχει άχτι και θέλει να αποδείξει πόσο αθυρόστομος είναι.

'Τι είναι αυτά που η αγελάδα έχει 4 κι εγώ 2?', ρωτάει πονηρά η δασκάλα.

'Τα πόδια', απαντά ήρεμα ο Τοτός.

'Τι είναι αυτό που έχεις μέσα στο παντελόνι σου, ενώ εγώ δεν έχω?'

'Τσέπες'.

'Τι είναι μαλλιαρό, οβάλ, γλυκό και μέσα υγρό?'

'Η καρύδα'.

'Τι μπαίνει μέσα σκληρό και ροζ και βγαίνει μαλακό και βρεγμένο?'

Ο διευθυντής ανοίγει διάπλατα τα μάτια του, αλλά πριν προλάβει να μιλήσει ο Τοτός λέει με αυτοπεποίθηση:

'Η τσίχλα'.

'Τι κάνει ο άντρας όρθιος, η γυναίκα καθιστή και το σκυλί στα τρία πόδια του?', ρωτά ακόμη πιο έντονα η δασκάλα.

'Χειραψία'.

Η δασκάλα τα έχει πάρει στο κρανίο! Αποφασίζει λοιπόν να χτυπήσει πιο δυνατά:

'Χώνεις τα παλούκια μέσα μου. Με πιέζεις, με καρφώνεις κι εγώ ανεβαίνω. Δεν προλαβαίνεις να τελειώσεις κι εγώ βρέχομαι. Τι είμαι?'

Τα μάτια του διευθυντή ανοίγουν τρομαγμένα, αλλά πάλι πριν προλάβει να πει κάτι, ακούει τον Τοτό να απαντά:

'Η σκηνή!', απαντά με σιγουριά ο Τοτός.

'Βάζεις το δάχτυλο μέσα μου! Με παίζεις νευρικά! Ο σωστός άντρας αυτό κάνει πρώτα. Τι είμαι?'

Ο διευθυντής πλέον άναυδος κοιτάζει σα χαμένος!

'Η βέρα!', λέει θριαμβευτικά ο Τοτός.

'Είμαι σε διάφορα μεγέθη. Όταν δεν είμαι καλά, στάζω. Όταν με πιάνεις και με αναταράζεις, ανακουφίζομαι..... Τι είμαι?'

'Η μύτη'.

'Είμαι σα σκληρό δοκάρι με σουβλερή άκρη. καρφώνομαι με δύναμη τρέμοντας.. Τι είμαι?'

'Το βέλος!'.

'Αρχίζω από 'μ' και τελειώνω σε 'ι'. Όταν με δοκιμάσεις λιγώνεσαι. Τι είμαι?'

'Το μέλι φυσικά!'

Ο διευθυντής φωνάζει: 'Φτάνει πια! Ποια τρίτη τάξη? Στείλε το κωλόπαιδο κατευθείαν στο πανεπιστήμιο! Εγώ από μέσα μου απάντησα λάθος σε όλες τις ερωτήσεις!!!
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:22 pm

Γυναικείες και Ανδρικές ορμόνες

Οι ενδοκρινολόγοι σηκώνουν τα χέρια ψηλά:


Γυναικείες Ορμόνες

Πέρα από τις γνωστές ορμόνες, όπως είναι η οιστραδιόλη, η προγεστερόνη, κ.λ.π, υπάρχουν ακόμη κάποιες ορμόνες, που ανακαλύπτουμε δυστυχώς σταδιακά στις γυναίκες.
Εχουμε λοιπόν:

Χοντοσεντερόνη
Βασική γυναικεία ορμόνη, χάρη στην οποία μια γυναίκα, που μπορεί να μην ξέρει να πάει ούτε από την Ομόνοια στο Σύνταγμα, εντοπίζει με κλειστά μάτια όλα τα υποκαταστήματα της αλυσίδας Hondos Center σε ακτίνα 150 ναυτικών μιλίων.

Φερτηκαρταρεκαργιόλη
Ορμόνη, που εκκρίνεται ιδιαίτερα κάθε Σάββατο πρωί, και διεγείρει την γυναίκα έτσι ώστε να αποσπάσει την πιστωτική κάρτα του άντρα, αφού η δική της έχει καταστραφεί από την χοντοσεντερόνη.

Ευρωχλωρίνη
Με την έκκριση αυτής της ορμόνης η γυναίκα αφήνει την πιστωτική κάρτα και στρέφεται στα μετρητά του άντρα, τα οποία και 'καθαρίζει' σε χρόνο ρεκόρ. Εφόσον συνδυαστεί με τις δύο προηγούμενες, άστα να πάνε.

Τηλεφωνίνη
Ορμόνη, που δίνει στη γυναίκα την ικανότητα να μπορεί να μιλά στο τηλέφωνο για πολλές ώρες χωρίς να χρειάζεται τροφή και νερό. Εκκρίνεται καθημερινά σε σταθερή ποσότητα, αλλά παρατηρείται υπερέκκριση όταν η φερτηνκαρταρεκαριόλη και η ευρωχλωρίνη δεν έχουν αποτέλεσμα.

Νυφουλίνη
Πρόκειται για ορμόνη της οποίας η έκκριση αυξάνεται γεωμετρικά με τα χρόνια και η οποία δημιουργεί στη γυναίκα την ακατανίκητη ανάγκη να ντυθεί νυφούλα. Εξαιρετικά επικίνδυνη για τους άντρες, αφού μπορεί να τους οδηγήσει ακόμη και στον αιφνίδιο γάμο.

Πονοκεφαλίνη
Πρόκειται για ορμόνη που εκκρίνεται κυρίως όταν η γυναίκα βρίσκεται σε ύπτια θέση (=ξαπλωμένη). Εδώ πρέπει να επισημάνουμε ότι αυτή η ορμόνη δεν προκαλεί πονοκέφαλο στην γυναίκα αλλά οίδημα (=πρήξιμο) στα γεννητικά όργανα των ανδρών. Η γυναίκα επικαλείται δήθεν πονοκέφαλο για να αποφύγει άλλες δραστηριότητες. Πιστεύεται ότι συσχετίζεται με τη νυφουλίνη στις μικρές και την φερτηνκαρταρεκαργιόλη στις μεγαλύτερες ηλικίες. Πάντοτε όμως συνδυάζεται με την μουρμουρόνη.

Μουρμουρόνη
Βασική γυναικεία ορμόνη, αφού εκκρίνεται από όλες τις γυναίκες και σε όλες τις ηλικίες. Διακρίνεται στη γενικομουρμουρόνη (η γυναίκα μουρμουρίζει γενικά οποιαδήποτε ώρα της ημέρας) και στη κρεβατομουρμουρόνη (εκκρίνεται πριν τον ύπνο και προκαλεί βασανιστική κρεβατομουρμούρα). Σε συνδυασμό με την τηλεφωνίνη προκαλεί μουρμούρα από τηλεφώνου (γνωστή και ως τηλεγκρίνια). Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι αν βρεθεί τρόπος περιορισμού της μουρμουρόνης, ο μέσος όρος ζωής των ανδρών θα αυξηθεί άμεσα κατά 15-20 χρόνια.


Ανδρικές Ορμόνες

Βοδινόλη
Τυπική αντρική ορμόνη. Εκκρίνεται μονίμως και έχει ως αποτέλεσμα ο άντρας να τρώει σαν βόδι ανεξάρτητα αν βρίσκεται σπίτι του, σε ταβέρνα ή στο Vardis και με γυναικεία συντροφιά. Παρότι τα βόδια είναι χορτοφάγα, η βοδινόλη ανοίγει την όρεξη για κάθε είδους ψητά, για ψαρομεζέδες, για σάλτσες και λαδομπούκια. Δεν έχει επιπτώσεις στις πράσινες σαλάτες και στα ραδίκια.

Μπεκρουλίνη (ή κουνουπιδόλη ή χωματόλη ή αυγουλίνη ή λιωματίνη ή κοκκαλίνη)
Ορμόνη που εκκρίνεται οποιαδήποτε ώρα του 24ώρου, αρκεί να υπάρχει η σωστή παρέα. Δημιουργεί τάση προς το μπεκρούλιασμα και συνήθως ακολουθεί χρονικά την βοδινόλη. Συχνές επιπτώσεις είναι ο ύπνος με ρούχα, παπούτσια και ανοιχτά τα φώτα, σπάσιμο καθρέφτη με το κεφάλι κλπ. Αν συνδυαστεί με ατυχία, μπορεί να οδηγήσει σε ξύπνημα δίπλα σε γκόμενα-κουασιμόδο. Η ακατάσχετη έκκριση της μπεκρουλίνης οδηγεί τον άντρα σε σίγουρη καραγκιοζοποίηση.

Ποδοσφαιρίνη
Πανίσχυρη αντρική ορμόνη. Εκκρίνεται τα βράδια του Champions League, Mundial καθώς και τις Κυριακές. Συνηθισμένο αποτέλεσμα είναι η απώλεια συνείδησης και η πλήρης αδιαφορία για οτιδήποτε συμβαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. Συνοδεύεται από εκφράσεις όπως 'γκ..... οοόχι ρε πο*στη', 'πουτ*να μπάλα', 'πουλημένο κοράκι', 'πάρτε το γκολάκι και μόκο', 'γαμώ τον άξονα της Γης' κ.ά. Στις γυναίκες προκαλεί αντίστοιχη αύξηση της μουρμουρόνης.

Διπλανόλη
Αυτή η ορμόνη εκκρίνεται σε όλους τους άντρες και πιο πολύ σε αυτούς με μόνιμη σχέση. Έχει ως αποτέλεσμα να γουστάρει περισσότερο κάποια άλλη γυναίκα από αυτή που έχει, όπως εκείνη στο διπλανό γραφείο, στο διπλανό διαμέρισμα, στην διπλανή ομπρέλα της παραλίας, στο διπλανό αμάξι στο δρόμο, την κολλητή της φίλης του ή την αδελφή της κλπ. Αυτό συμβαίνει ακόμη και αν η δική του είναι αντικειμενικά πιο ωραία από τις άλλες. Δεν υπάρχει τρόπος καταστολής αυτής της ορμόνης.

Μο*νοδουλίνη
Πρόκειται για ορμόνη που υπάρχει σε πολλούς άντρες και επιφέρει την πλήρη και άνευ όρων υποδούλωσή του σε κάποια γυναίκα. Η δράση της είναι ύπουλη γιατί ποτέ ο ασθενής δεν έχει επίγνωση της καταστάσεως του αντίθετα πιστεύει ότι ελέγχει πλήρως τη γυναίκα. Τυπικές ενδείξεις είναι η απομάκρυνση από παλιούς φίλους, η αποχή από αγαπημένες συνήθειες και δραστηριότητες, καθώς και άλλες πιο περίπλοκες.. Η ύπαρξη της μο*νοδουλίνης μπορεί να γίνει αντιληπτή μόνο με την βοήθεια τρίτων, κυρίως φίλων αλλά σπάνια αντιμετωπίζεται.

Καληνυχτίνη
Πρόκειται για ειδική περίπτωση ορμόνης που συναντάται σε ορισμένους άντρες.
Συνέπεια αυτής είναι ο άντρας να γυροφέρνει κάποια γυναίκα αλλά ποτέ να μην προχωράει παραπάνω. Αρκείται στο να τη συνοδεύει έξω και να την γυρνάει το βράδυ σπίτι, γι'αυτό και λέγεται 'καληνύχτας'. Κάποια στιγμή η καληνυχτίνη αντικαθίσταται από τη μο*νοδουλίνη.

Μπακουρόλη
Άλλη εξειδικευμένη ορμόνη. Χτυπά ορισμένους άντρες και έχει ως αποτέλεσμα να βλέπουν 'πεϊνιρλί' μόνο στα everest, στο filmnet και στο sirocco. Συνήθως οι ασθενείς αυτοί πάνε πολλοί μαζί, τουλάχιστον τρεις, και το καλό τους χέρι είναι πολύ πιο δυνατό από το άλλο. Το τέλος της μπακουρόλης έρχεται χάρη στη νυμφουλίνη.

Φιγουρατζίνη
Πρόκειται για συνηθισμένη ορμόνη, η επίδραση της οποίας εχει ως αποτέλεσμα ο άντρας θύμα να επιδεικνύει ό,τι νομίζει πως ζηλεύουν οι άλλοι σε αυτόν.
Συγκεκριμένα: Αν πρόκειται για την ωραία φίλη του: Πάει στο κλαμπ, γυρνάει το κεφάλι του σαν περισκόπιο και κοιτάζει να δει αν την κοιτάζουν. Τότε καμαρώνει σαν γύφτικο σκεπάρνι, κάνει high five με τον 'κολλητό' μπάρμαν με την αλογοουρά και παραγγέλνει.
Αν πρόκειται για αυτοκίνητο: Του βάζει φιμέ ζελατίνα στα τζάμια, μαύρα πίσω φώτα, ψεύτικη extra εξάτμιση, τιμόνι momo, δικτυωτά προσκέφαλα, stereo με subwoofer, πετσετάκι Dewars στο ταμπλό κλπ. Μετά παίρνει σβάρνα τις καφετέριες από το Μικρολίμανο μέχρι τη Νέα Ερυθραία παίζοντας με 120db σκυλοπόπ, κλαψομ...κα ζεϊμπέκικα και όλα τα σουξέ του Village 88.
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:23 pm

Ο σύζυγος και οι γυναίκες του...

Συζητούν δύο τύποι:
- Έχω παντρευτεί τρεις φορές, αλλά και οι τρεις γυναίκες μου πέθαναν.
- Σοβαρά; ρωτά ο άλλος. Πώς συνέβη;
- Η πρώτη μου γυναίκα πέθανε από δηλητηριώδη μανιτάρια...
- Τι λες, βρε παιδί μου; Και η δεύτερη;
- Κι εκείνη από δηλητηριώδη μανιτάρια.
- Κοίτα κάτι πράγματα! Και η τρίτη;
- Η τρίτη πέθανε από κάταγμα κρανίου.
- Αλήθεια; Πώς έγινε;
- Ε, δεν ήθελε να φάει τα μανιτάρια!!!
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:24 pm

Κακιά και άσχημη!
Μιά φωνακλού. κακάσχημη, κακιά και ξυνή γυναίκα μπαίνει στο Wal-Mart με τα δύο παιδιά της, φωνάζοντάς τους διαρκώς με δυσάρεστο τρόπο από την είσοδο. Ο επί της υποδοχής του Wal-Mart της λεει χαρούμενα: "Καλή σας μέρα και καλώς ήλθατε στο Wal-Mart. Χαριτωμένα παιδάκια έχετε. Δίδυμα είναι;"

Η απαίσια γυναίκα σταμάτησε να φωνάζει ίσα-ίσα για να πεί, "Διάολε δεν είναι δίδυμα. Το μεγαλύτερο είναι 9 και το άλλο είναι 7. Πως σούρθε ότι είναι δίδυμα; Τυφλός είσαι ή χαζός;"

"Ούτε τυφλός είμαι ούτε χαζός κυρία μου" απάντησε ο επι της υποδοχής. "Αλλά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος θα σε πήδαγε 2 φορές."
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:26 pm

Ο Τοτός
Ο Τοτός στον πατέρα του...
-Μπαμπά μπαμπά στο σχολειό με φωνάζουν αδελφή!
-Και συ τι κάνεις παιδί μου?
-Τους βαράω με το νεσεσέρ μου...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μπαμπά, μπαμπά στο σχολείο, με φωνάζουν μαφιόζο...
- Καλά, θα περάσω να το κανονίσω.
- Ωραία, κοίτα να φανεί σαν ατύχημα ε;
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Δεκ 17, 2010 3:27 pm

ΔΥΟ ΨΥΛΛΟΙ

Ένα καλοκαίρι δυο ψύλλοι συναντιούνται σε ένα νησί της Ελλάδας.

-Πως ήταν το ταξίδι σου; ρωτά ο ένας.

-Θαυμάσια, απαντά ο άλλος. Χουζούρεψα μέσα σε ένα ζεστό και σκοτεινό τόπο μέχρι που να φτάσω. Εσύ, πως πήγες;

-Πάγωσα! Όλη τη διαδρομή με φυσούσε αέρας.

-Γιατί βρε φίλε;

-Είχα χωθεί στο μουστάκι κάποιου μοτοσυκλετιστή.

-Άκου να σου πω τι έκανα εγώ. Σκαρφάλωσα απάνω στο πόδι μιας αεροσυνοδός μέχρι που βρήκα ένα τόπο ζεστό και σκοτεινό. Έτσι κοιμήθηκα μέχρι που φτάσαμε. Αυτό να κάνεις κι συ.

-Ωραία, αυτό θα κάνω άλλη φορά, λέει ο άλλος ψύλλος.

Την επόμενη χρονΙΆ ξανασυναντιούνται οι δυο ψύλλοι.

-Ελπίζω το ταξίδι σου αυτή τη χρονιά να πήγε καλύτερα, λέει ο ένας ψύλλος.

-Κάπως, λέει ο άλλος. Έκανα αυτό που μου είπες. Βρήκα μια αεροσυνοδό, σκαρφάλωσα απάνω στο πόδι της και χώθηκα στο ζεστό και σγουρό μέρος που μου είπες.

-Ε, τότε θα ταξίδεψες μια χαρά.

-Αρχικά ναι, αλλά όταν ξύπνησα βρέθηκα πάλι στο μουστάκι κάποιου μοτοσυκλετιστή.
Online Αναφορά μηνύματος Απάντηση με παράθεση
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Τρι Δεκ 21, 2010 1:45 am

Αγαπητέ μου πατέρα,

το Βερολίνο είναι υπέροχο και μου αρέσει πολύ εδώ, αλλά πατέρα...ντρέπομαι λίγο να πηγαίνω στο κολλέγιο με τη ferrari 599 GTB από καθαρό χρυσό, όταν όλοι μου οι συμμαθητές έρχονται με τρένο.
Ο γιος σου Nasser."

Απάντηση Πατέρα: " Γιε μου, 20 εκατομμύρια αμερικανικά δολάρια μόλις μεταφέρθηκαν στο λογαριασμό σου. Σε παρακαλώ σταμάτα να μας ντροπιάζεις! Πήγαινε αγόρασε και εσύ ένα τρένο!"
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Σαβ Δεκ 25, 2010 3:46 pm

Γερμανός : Εμείς οι Γερμανοί κάνουμε σεξ 3 φορές στην γυναίκα μας και το πρωί μας λέει "ήσουν υπέροχος!". Εσείς πόσες φορές τις κάνετε?

Έλληνας : Α, εμείς μόνο μία!

Γερμανός : Είδατε λοιπόν πόσο άχρηστοι εραστές είσαστε? Μόνο μία φορά? Και το πρωί τι σας λέει?

Έλληνας : "Μην σταματάς!!!"
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Σαβ Δεκ 25, 2010 4:56 pm

σε ένα άσυλο.

Ένας νέος γιατρός αναλαμβάνει βάρδια σε ένα άσυλο.
Μιλάει σε κάποιον. "Ποιός
είσαι εσύ;" Τον ρωτάει.

Ο ασθενής απαντά, "Εγώ
κύριε, είμαι ο Ναπολέων"

"Και πως το ξέρεις ότι είσαι
ο Ναπολέων;" Ρωτάει ο γιατρός.

"Μου το είπε ο Θεός".
Και από το διπλανό κρεβάτι
ακούγεται, "Εγώ δε του είπα τίποτα".
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Σαβ Δεκ 25, 2010 10:43 pm

Οδηγίες για γέλια.

Έχετε προσέξει ποτέ τις οδηγίες χρήσης σε προϊόντα που καθημερινά καταναλώνουμε; Όχι;
Καλά θα κάνετε να δίνετε περισσότερη σημασία γιατί μερικές έχουν πολύ γέλιο.

Σας αναφέρουμε τις πιο ενδιαφέρουσες:

1. Εμφανίστηκε σε σακουλάκι με γαριδάκια:
"Μπορεί να είσαι ο νικητής, δεν είναι απαραίτητη η αγορά του προϊόντος, πληροφορίες εντός".
(Α, ωραία. Θα ζητήσω από τον ψιλικατζή να ανοίξω το σακουλάκι χωρίς να το πληρώσω...)

2. Σε πιστολάκι για τα μαλλιά:
"Μην το χρησιμοποιείτε κατά την διάρκεια του ύπνου".
(Τώρα κατάλαβα γιατί ξυπνάω χτενισμένος...)

3. Σε σαπούνι ελληνικής παραγωγής:
"Χρησιμοποιήστε το σαν κανονικό σαπούνι".
(Κρίμα γιατί είχα στο μυαλό μου να το χρησιμοποιήσω για φρυγανιά...)

4. Σε κατεψυγμένο φαγητό:
"Πρόταση σερβιρίσματος: Ξεπαγώστε το".
(Πες το βρε άνθρωπέ μου και μου φαινόταν σκληρό!)

5. Σε κάλυμμα κεφαλιού για ντους:
"Προσοχή: Χωράει μόνο ένα κεφάλι".
(Θα το έχω υπόψη μου όταν πετύχω τη Λερναία Ύδρα)

6. Σε πακέτο με γλυκό τιραμισού (τυπωμένο στον πάτο):
"Μην το αναποδογυρίζετε".
(Πολύ αργά...)

7. Σε υπνωτικό χάπι:
"Παρενέργειες: Μπορεί να προκαλέσει υπνηλία".
(Πλάκα μου κάνεις; )

8. Σε αποκριάτικη παιδική στολή Σούπερμαν:
"Φορώντας αυτή τη στολή δε μπορείς να πετάξεις".
(Εδώ μου καταστρέφετε τη μεγαλύτερη παιδική φαντασίωση!)

9. Σε πακέτο ξηρών καρπών:
"Οδηγίες: Ανοίξτε το πακέτο, φάτε τους ξηρούς καρπούς".
(Δεν κατάλαβα... )

10. Σε κουβέρτα:
"Να μη χρησιμοποιείται για προστασία σε τυφώνες".
(Σε σεισμούς μπορώ να σκεπαστώ; )

11.. Σε καθρέφτη αυτοκινήτου:
"Θυμήσου: Τα αντικείμενα στον καθρέφτη είναι στην πραγματικότητα πίσω σου".
('Η εγώ οδηγώ ανάποδα ή όλοι οι άλλοι... )

12. Στο καπάκι μπουκαλιού με γάλα:
"Αφού ανοιχτεί, κρατήστε το όρθιο".
(Το ποτήρι θα γεμίσει με τη βοήθεια της βαρύτητας... )

13. Σ` ένα σπρέι για έντομα:
"Αυτό το προϊόν δεν έχει δοκιμαστεί σε ζώα".
(Οπότε αν η κατσαρίδα ξαναζωντανέψει, χρησιμοποιήστε την παντόφλα... )

14. Σε μερικές βάσεις μπουκαλιών γνωστού αναψυκτικού:
"Ανοίξτε απ` την άλλη μεριά".
(Και στην άλλη μεριά που πήγα πάλι δεν ανοίγει... )

16. Σε ένα κουτί φιστίκια:
"Προσοχή. Περιέχει φιστίκια".
(Εγώ τσιγάρα ήθελα... )

17. Στη συσκευασία σίδερου σιδερώματος:
"Μη σιδερώνετε τα ρούχα ενώ τα φοράτε".
(Τώρα κατάλαβα γιατί έχω κάτι εγκαύματα στα χέρια... )
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Δευ Ιαν 10, 2011 10:16 pm

Πάει ο υπάλληλος στο γραφείο του διευθυντή:


Υπάλληλος: Με συγχωρείτε κύριε διευθυντά, μπορώ να σας μιλήσω;
Διευθυντής: Πες μου παιδί μου...
Υπάλληλος: Όπως γνωρίζετε είμαι στην εταιρεία εδώ και δέκα χρόνια...
Διευθυντής: Ναι, το ξέρω.
Υπάλληλος: Δεν θα σας το πω δια της πλαγίας οδού, αλλά θα μπω κατευθείαν στο θέμα. Ζητάω αύξηση του μισθού μου. Υπάρχουν τέσσερις εταιρείες που με κυνηγάνε, αλλά ήθελα πρώτα να μιλήσω σε σας.
Διευθυντής: Αύξηση; Δεν είναι η κατάλληλη στιγμή.
Υπάλληλος: Καταλαβαίνω τη θέση σας, αλλά πρέπει να σκεφτείτε σοβαρά την αφοσίωσή μου και τη σκληρή μου δουλειά επί δέκα χρόνια, αλλά και το γεγονός ότι με κυνηγούν τέσσερις εταιρείες.
Διευθυντής: Μάλιστα... Λοιπόν, λαμβάνοντας υπόψιν μου αυτά που μου λες τελικά θα σου δώσω την αύξηση δεκαπέντε τοις εκατό και πέντε μέρες επί πλέον άδεια τον χρόνο. Πώς σου φαίνεται, είσαι ικανοποιημένος;
Υπάλληλος: Είμαι πολύ ικανοποιημένος και σας ευχαριστώ.
Διευθυντής: Πριν φύγεις, όμως, πες μου αν θες, ποιες είναι οι εταιρείες που τρέχουν από πίσω σου;
Υπάλληλος: Η ΔΕΗ, ο ΟΤΕ, η ΕΥΔaΠ και η Τράπεζα για το δάνειο...
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Σαβ Ιαν 15, 2011 10:22 pm

Γράμμα Τούρκου που υπηρετεί στον Ελληνικό στρατό

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 FCBE3749D690358CC896CA869E71F1DB

Με μετάφραση φυσικά...



Kardash giavri m”

Αγαπημένε μου αδελφέ,

Hamberyiok. Yiounan asker pipa kolo.

Δεν έχω νέα να σου γράψω. Ο Ελληνικός στρατός με έχει κουράσει πολύ.

Karavana tsoglan ai sihtir.

Οι αξιωματικοί πάνε γυρεύοντας ν' ακούσουν καμιά βαριά κουβέντα.

Tetzeri fai havouz, kambine rimad, hamam bouz, tsoutsoun kapout.

Το φαγητό είναι άθλιο, οι τουαλέτες ερείπια, το νερό στο μπάνιο τόσο κρύο που το δαγκώνουμε.


Em agari, em kapson. Fantar baildi.

Σαν να μην έφταναν δε οι αγγαρείες, μας κάνουν και καψώνια. Όλοι οι στρατιώτες είναι φανερά εξαντλημένοι.

Tahia kalderim. Em zounar, em hatzar, em koumbour,em fesi, dalla rnesimer.Hanoum lohias gariz.

Αύριο το πρωί έχουμε πορεία εν πλήρη εξάρτυση και θα περπατάμε ως το μεσημέρι μέσα στον ήλιο. Έχουμε γυναίκες λοχίες, είναι όμως πολύ αυστηρές, και δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς.

ΚΨΜfes. Verese: 2 kiofte tost, 1Vidal Sasoon (em crem em sapoun).10 tsimpook paket MARLBORO.

Όσον αφορά το οικονομικό, χρωστάω ήδη αρκετά στο ΚΨΜ. 2 hamburger, 1 σαμπουάν VidalSasoon(2 σε 1), 10 πακέτα τσιγάρα MARLBORO.

Parabatir. Giaour peskesh. Arta hanoum mastar tamam.

Ξέμεινα απόλεφτά. Ευτυχώς μουδάνεισεένας Έλληνας. Οι γυναίκες της Αρταςείναι πολύ όμορφες και πολύ προικισμένες...

Vai-vai: tsiftetel, imam baildi, briam, kazan dipi.

Έχω επιθυμήσει το χορό της κοιλιάς και τα φαγητά της πατρίδας

Alah couverton, Galata Sarai finalist...

Ο Αλλάχ ας έχει υπότην σκέπητου την Γαλατά Σαράι να φτάσει στον τελικό.

Xamour: 25 hanoum

56 tsoglan

12 kardas

1 papa

13 mama

Αγκαλιές και φιλιά: Στις 25 γυναίκες μου

Στα 56 παιδιά μου

Στα 12 αδέλφια μου

Στον μπαμπά μας

Στις 13 μαμάδες μας.

WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Δευ Μαρ 07, 2011 10:22 pm

Αεροσυνοδός

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Ekkkjq

Κάποιος καθόταν στο μπαρ του αεροδρομίου της Ατλάντα, όπου πρόσεξε μια πανέμορφη γυναίκα να κάθεται δίπλα του. Σκέφτηκε "Πω πω, κουκλάρα,πρέπει να είναι αεροσυνοδός. Αλλά σε ποια εταιρία?"
Ελπίζοντας να σπάσει τον πάγο, σκύβει στο πλάι και ψιθυρίζει το σλόγκαν της Delta

"Love to fly and it shows" ;

Εκείνη τον κάρφωσε με ένα παραξενεμένο βλέμμα, οπότε αυτός σκέφτεται "Σκατά, δεν δουλεύει για τη Delta". Λίγο αργότερα,θυμήθηκε ένα άλλο σλόγκαν

"Something special in the air" ;

Εκείνη τον κοίταξε με το ίδιο παραξενεμένο βλέμμα, οπότε αυτός ξέγραψε και την American Airlines. Αμέσως μετά δοκίμασε το σλόγκαν της United

"I would really love to fly your friendly skies" ;

Αυτή τη φορά η γυναίκα γύρισε και του απάντησε

"What the fuck do you want" ;

Αυτός χαμογέλασε, και κάθισε κανονικά στην καρέκλα του και είπε...

"Aaaa, Olympic Airways."
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Δευ Μαρ 07, 2011 10:24 pm

Πως Καταλάβετε Ένας Τουρίστας Ότι Εν Κυπραίος

Βρίσκεσαι στο εξωτερικό και βλέπεις κάποιο τουρίστα ο οποίος σου θυμίζει έντονα εσένα στο θέμα συμπεριφοράς; Μην περιμένεις μέχρι να ακούσεις το γνωστο «κουμπάρε» για να μπείς σε υποψία πως ίσως να βρίσκεσαι μπροστά σε ένα Κυπραίο, ακόμη και εαν βρίσκεσαι στην άλλη άκρη του κόσμου. Σου παρουσιάζω μερικά χαρακτηριστικά τα οποία κάνουν τον Κυπραίο να ξεχωρίζει κατα τη διάρκεια της προετοιμασίας αλλά και τη στιγμή του ταξιδιού του.
Ένας Κυπραίος, πρώτα πρώτα θα πάει στην έκθεση ταξιδιού στην κρατική έκθεση, θα μαζέψει διαφημιστικά που ούλλα τα πρακτορία τζαι θα πάει σπίτι του για να τα μελετήσει μέχρι να βρεί το πιο φτηνό.

Αφού καταλήξει που θα πάει (που κατα σύμπτωση είναι το πιο φτηνό), θα πάει στο ταξιδιωτικό γραφείο τζαι θα παζαρέψει την τιμή.
Στη συνέχεια, περιμένει μέχρι την τελευταία στιγμή για να σάσει τις βαλίτσες του.

Αφού τις ετοιμάσει, τότε βρίσκει κάποιον συγγενή για να τον πάρει στο αεροδρόμιο (έστω και αν πετά η ώρα 3 τα χαράματα), για να μεν αφήκει το αυτοκίνητο του στο πάρκινγκ και πληρώσει, αν τζαι λαλεί πως ο λόγος που εν το αφήνει εν επειδή φοάτε μπας και του κάμουν καμιά ζημιά.

Όταν φτάσει στο αεροδρόμιο τζαι πρέπει να κάμει τσεκ-ιν, αν έσχει παραπάνω που 1 γραμμη, θωρεί ποιά γραμμή έσχει τους πιο λίους για να πάει να σταθεί.

Εάν έσχει πολλούς στη γραμμή, τότε αρκέφκει να ποφυσά τζαι να μουρμουρά «μα πόσην ώρα σιόρ;» σε αντίθεση με τους ξένους που περιμένουν υπομονετικά στη σειρά τους.

Όταν βάλει την βαλίτσα του πάνω στη ζυγαριά στο τσεκ-ιν, κοιτάζει να δεί πόσα κιλά ζυγίζουν οι βαλίτσες του.

Ζητά που την κοπέλα στο τσεκ-ιν να τον βάλει να κάτσει σε θέση με παράθυρο για μπορεί να φκάλλει φωτογραφίες τα σύννεφα τζαι την θέα.

Μετά, πάει στα αφορολόγητα τζαι κάμνει όπως τον πελλο. Η γενέκα γεμώνει το καλάθι με καλλυντικά τζαι αρώματα, ενώ τζίνος πάει τζε θωρεί τις βότκες, ενώ τα κοπελλούθκια πιάνουν σιοκολάτες toblerone (σαμπώς τζαι εν πιο φτηνά).

Άμαν έρτει η ώρα, βουρά να πιάσει θέση στο λεωφοριούι για να μεν στέκετε.

Πέντε λεπτά μετά την απογείωση του αεροπλάνου, αρκέφκει τζαι ρωτά πότε θα φέρουν το φαϊ γιατί άρκεψε τζαι πεινά.

Γράφει την αεροσυνοδό που δείχνει τις οδηγίες σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης γιατί όπως λαλεί, έμαθεν τα που έξω.

Όταν έρτει το φαϊ, το καθαρίζει σε 2 λεπτά τζαι παραπονιέτε που μέσα του ότι «εσκοτώσαν» μας που το πολλί φαϊ. Όμως εν λαλεί τίποτε γιατί εν θέλει να φανεί αχόρταγος.

Την ώρα που θα προσγειωθεί το αεροπλάνο, χειροκροτά τζαι κάμνει χαρούες. Μπορεί να το θεωρεί χορκάτικο, όμως κάμνει το για να κάμουν χαρούες τα μωρά τζαι για να τον ακούσει ο πιλόττος.

Μουντάρει να πιάσει πρώτος την βαλίτσα του που το baggage runway.

Πάει να δει τα αφορολόγητα τζίνης της χώρας, μπας τζαι έσχει τίποτε που εν ίσχε στην Κύπρο.

Τηλεφωνά της μάνας του στην Κύπρο για να της πεί ότι έφτασεν καλά.

Τσιακκάρει τους σταθμούς της τηλεόρασης του ξενοδοχείου.

Την επόμενη το πρωϊ, μόλις ανοίξει το πρόγευμα του ξενοδοχείου εν πρώτος μπροστά στην πόρτα.

Τρώει τζαι σπάζει στο πρόγευμα γιατί μόνο τζίνο εν πληρωμένο.

Κατα τη διάρκεια της ξενάγησης, φκάλλει φκάλλει φωτογραφίες τα αξιοθέατα, όμως όταν γυρίσει πίσω στην Κύπρο ούτε που θυμάται τι ήταν τζίνα που έφκαλλεν.

Κλέφκει σιαμποού και σαπουνούθκια που το ξενοδοχείο.

Γοράζει μαγνήτες του ψυγείου της χώρας που επίε για τους συγγενείς του, γιατί εν το πιο φτηνό πράμα που μπορεί να τους πιάσει. Εν ήρτε διακοπές εξάλλου για να ξοδευτεί για ουλλους του τους συγγενείς.

Όταν επιστρέψει πίσω στην Κύπρο, μπορεί να πέρασεν τέλεια, όμως θα πει το παραδοσιακό σλόγκαν.. «Σαν τον τόπο σου εν έσχει!!»

WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Παρ Μαρ 25, 2011 12:39 am

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΑΤΕΡΑΣ...

Λέει ο Ελληνας πατέρας στον γιο του μια μέρα : Υιέ μου σου βρήκα νύφη.

Απαντάει ο γιός : Πατέρα εγώ θα διαλέξω την γυναίκα που θα παντρευτώ

Λέει ο πατέρας : Ναι αλλά εγώ η νύφη που σου προτείνω είναι η κόρη του Bill Gates

Οπότε ο γιός συμφωνεί.
Πάει ο Ελληνας πατέρας στον Bill Gates και του λέει : Σου έχω έναν καλό γαμπρό για την κόρη σου.

Απαντάει ο Bill Gates : Μα η κόρη μου είναι μόνο 15 ετών.

Και ο πατέρας : Ναι αλλά ο νέος που σου προτείνω είναι διευθυντικό στέλεχος στην Παγκόσμια Τράπεζα.

Οπότε και ο Bill Gates συμφωνεί.
Πάει μετά ο Ελληνα πατέρας στον Πρόεδρο της Παγκόσμιας Τράπεζας και του λέει : Σου έχω βρει ένα φοβερό διευθυντικό στέλεχος για την τράπεζα

Απαντάει ο Πρόεδρος : Μα ήδη έχω πολλούς διευθυντές και δεν τους χρειάζομαι όλους.

Λέει ο πατέρας : Ναι, αλλά αυτός που σου προτείνω είναι γαμπρός του Bill Gates

Οπότε συμφωνεί και ο Πρόεδρος

Ετσι κάνουν δουλειές οι Ελληνες ...
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Κυρ Μάης 22, 2011 3:33 pm

ΛΑΡΣΑ, ΛΑΡΣΑ, ΣΙ ΕΙΔΑ ΚΙ ΛΑΧΤΑΡΣΑ..!!


Σήμερα θα μάθουμε τους μήνες στα αγγλικά.

Ο Γενάρς είναι Τζένουαρ, ο Φλεβάρς είναι Φέμπρουαρ, ο Μάρτς... είναι το ίδιο και στα Αγγλικά

2. Περιστατικό ευγενή φιλόξενου Λαρισαίου.
Ένας βλάχος πήγε σε μια βρύση να πιει νερό. Εκείνη την στιγμή πήγε και ένας Άγγλος στην βρύση.
Ο Άγγλος ευγενικά του παραχωρεί την θέση του λέγοντας: - Please.
Και ο βλάχος: - Όχι, όχι εσύ πλυσ', ιγώ νιρό θέλου να πιω..

Πάει λοιπόν για την κόρη σε ένα μαγαζί με εσώρουχα.
Πωλήτρια: Καλησπέρα, τι θα θέλατε;
- Ένα εσώρουχο για την κόρημ
- Σλιπ; του λέει η πωλήτρια
- Aμα δεν με λειπε θα ρχόμουν κοπέλαμ; της λέει ο Λαρισαίος.


Πάει μετά να πάρει μια φωτογραφική μηχανή για την γυναίκα του.
Μπαίνει στο διπλανό κατάστημα:
- Καλησπέρα σας, πως μπορώ να σας φανώ χρήσιμη; του λέει η πωλήτρια
- Θέλου μια φουτουγραφική μηχανή!
- Με φλας; Τον ρωτάει η πωλήτρια
- Γιατί, άμα σε φλίσου θα μτι δώσεις τζάμπα; λέει ο Λαρισαίος


Κουρασμένος, το βραδάκι πάει σε ένα μπαρ. Λέει λοιπόν στον μπάρμαν:
- Ένα κνιάκ!
- Μιταξάς; Ρωτάει ο μπάρμαν
- Γιατί; σι τρών; απαντά ο Λαρισαίος


Ήταν μια Λαρισαία.
Μια μέρα λοιπόν της λέει η κόρη της:
- Mαμά, θέλω να γίνω σταρ.
Και η Λαρισαία απαντάει:
- Μωρ δεν πα να γένεις και κριθάρ; τι μι νοιάζ...
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΝΕΚΔΟΤΑ - Σελίδα 5 Empty Απ: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Δημοσίευση από WIZARD Κυρ Μάης 22, 2011 3:39 pm

Πάει μία γυναίκα με 12 παιδιά στο δημαρχείο να πάρει το επίδομα για τους πολύτεκνους.

- Πόσα παιδιά έχετε, κυρία μου; ρωτά ο υπάλληλος.
- 12.

- Σοβαρά; Πείτε μου τα ονόματά τους, να τα σημειώσω.
- Το πρώτο το λένε Μανωλάκη.
- Και το δεύτερο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το τρίτο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το τέταρτο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το πέμπτο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το έκτο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το έβδομο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το όγδοο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το ένατο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το δέκατο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το ενδέκατο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!
- Και το δωδέκατο;
- Κι αυτό Μανωλάκη!

- Μα καλά και πώς τα ξεχωρίζετε;

- Α, έχω ένα κόλπο. Τα φωνάζω με τα επίθετα!
WIZARD
WIZARD
Global Διαχειριστής
Global Διαχειριστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 397
Ηλικία : 115
Τόπος : Kalamaria
Registration date : 26/08/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 8 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης